Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A weboldalon való böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához.
Termékek Menü

Hogyan illik viselni a nyakkendőt és hogyan nem?

nyakkendőA nyakkendő az elegáns férfi viselet alapvető kiegészítője. Könnyű vele melléfogni, ha nincs tisztában a viselője az nyakkendő etikett szabályaival.

Igaz ugyan, hogy mára lazultak az alkalmi, üzleti megjelenés szabályai, azonban számos eseményre még mindig illik nyakkendőben megjelenni és az sem mindegy, hogy milyenben. Az ízléses, divatos és kifinomult megjelenés múlik rajta ugyanis.

Fontos, hogy mit, hogyan, hol visel a férfi

Korántsem mindegy, hogy milyen nyakkendő kerül a nyakba és azt mihez viselik az urak. Más a követelmény egy esküvőn, egy céges vacsorán vagy egy elegáns eseményen. A kiegészítőt több szempont alapján lehet kiválasztani. Fontos a nyakkendő anyaga, a színe, de számít a hossza is.

A nyakkendő anyaga mindig az aktuális az eseményhez illő legyen. A finomabb anyagok, mint a selyem, az alkalmakra illenek, a kötött darabok pedig a munkahelyre, hétköznapokra javasoltak.

A szín és minta általában visszafogottabb az üzleti környezetben, egyébként csupán stílus, esetleg dress code kérdése a nyakkendő megjelenése. Azzal senki nem fog mellé, ha a zakó színével harmonizáló nyakkendőt köt. A nyakkendő színét kell a zakóhoz választani, nem pedig fordítva. A három fő szín a szürke, sötétkék és a fekete. Ezekből az árnyalatokból jó, ha lapul legalább egy a szekrényben. Alapszabály, hogy az ing mindig világosabb, mint a zakó, de a nyakkendő sötétebb az ing színéhez viszonyítva.

A kiegészítő szélessége a gallérhoz igazítható. A vékonyabb darabok divatosak, fiatalosak. A nyakkendő hosszát tekintve a túl sok és a túl kevés is slendrián, vicces benyomást kelt, ezért mindig a nadrág övéig kell érnie.

A klasszikus felfogás szerint a zakóhoz kötelező a nyakkendő és fordítva, mára ez is lazult és ing, zakóban is meg lehet jelenni bizonyos eseményeken.

Az igazán bátor divatdiktátorok biztos ízléssel választanak, nem feltétlenül követik a kitaposott utat. Erre a lázadásra csak akkor érdemes vállalkozni, ha valaki tényleg tudja, mit mivel viseljen, azt pedig magabiztosan teszi.